A.TOLGA BUGAKAPTAN'ın Sitesine Hoşgeldiniz.

Geçmişten Günümüze İzmir'in Gazoz tarihi kitabım beğenilerinize sunulmuştur...

Geçmişten Günümüze İzmir’in Gazoz Tarihi, Adil Tolga Bugakaptan, 9786057255303, Sakin Kitap

Neredeeee o eski gazozların tadı!

Hem bizden olmayan, hem de hikâyeleri ile bizden olan siyah beyaz dünyamızın renkli içeceğiydi gazoz.

İşte bu kitapta İzmir Gazoz Tarihi ve hikâyeleri ile anılarınız bulacaksınız.

2011 yılından beri sade cam gazoz şişelerinin izini sürmeye çalışan bir koleksiyoner araştırmacı olarak koleksiyonumda Türkiye’nin birçok yerinden Cumhuriyet öncesi ve sonrası döneme ait yaklaşık bin beş yüze yakın gazoz şişesi bulunmakta.Koleksiyonmnu genişletirken bir taraftan da envanterlerini çıkarıp geçmişlerini araştırdım; bir çok belgeyi inceleyip, eski gazoz üreticileri ve aileleri ile görüşüp unutulmaya yüz tutmuş gazozların anıları ile gün yüzüne çıkmasını sağlamaya çalıştım.

İşte İzmir’in bilenen gazoz tarihini bir araya getirmeye hedeflediğim bu kitabım ile gazozların hoş anıları uzun yıllar daha hatıralarımızda yer etmeye devam etmesi için Sakin yayın kitap evi desteği ile siszlerin beğenisine sundum.Umarım kitabımı beğenir ve bir nebzede olsa sizleri anılarda bir yolculuğa çıkarmayı başarabilirim...   

Yukarıdaki siteden kitabımı hem tek kitap olarak, hemde ayrıca gazoz hediyeli kitap olarak iki seçenekli şekilde temin edebilirsiniz.

Değerli Sunay Akın İzmir gazoz sergimizi ziyaret ederek bizlere büyük şeref verdi.Kendisi ile yapmış olduğumuz sohbetine ise doyum olmadı.Mütevazi serimize ve İzmir Gazoz Tarihi kitabımıza yapmış olduğu övgülerden dolayı büyük onur duyduk. Özellikle yaptığımız röportajındaki kendisine ait okumuş olduğu özel gazoz şiiri de efsaneydi. Teşekkürler @sunay.akin

Bir 2 kişi ve yazı görseli olabilir